Szkolenia z termotransferu i sublimacji

art-110-szkolenia.jpg

W ubiegłym roku firma AGAWA.PL zorganizowała serię szkoleń wyjazdowych - zespół składający się z Product Managera, opiekunów handlowych oraz Działu Marketingu jeździł po Polsce szerząc wiedzę o technikach termotransferu i sublimacji. Szkolenia odbyły się w okolicach Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania i Lublina.

W każdym z odwiedzanych miast frekwencja była wyjątkowo wysoka, a w salach konferencyjnych trwały burzliwe dyskusje dotyczące sposobów wykonywania nadruków, wymiana doświadczeń i poglądów.

Dzięki prezentacjom firma mogła pokazać swoim partnerom, czego unikać podczas wykonywania transferów i na co zwracać uwagę klientów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się papiery do druku laserowego: Laser Dark No Cut, Multitrans, Image Clip, oraz papier typu kalkomania Waterslide, a także folia hot stamping do zdobienia nadruków. Oferta folii jest bardzo zróżnicowana - folia flex występuje w kilku wersjach: perforowana - rekomendowana do nadruku na strojach sportowych, hotmark stretch - do nadruku na materiałach rozciągliwych typu lycra, na strojach kąpielowych, czepkach, odzieży sportowej, folia flex do nylonu, do odzieży roboczej, folie flex ze strukturą, folie puchnące - dające efekt 3D, fotoluminescencyjne, odblaskowe, z wzorem oraz wyjątkowo cienkie i rozciągliwe folie flex hotmark. Dodatkowo folie do aplikowania na zimno, bez użycia prasy - Cool Flex.

Hitem szkoleń zaś okazały się urządzenia do wykonywania nadruków (prasy termotransferowe, plotery tnące, drukarki sublimacyjne). Zaprezentowano BluePressLine o powierzchni roboczej 28x38, XXLs - prasę transferową do powierzchni płaskich (38x45 cm) z otwieraniem automatycznym, BluePress Line Swing (40x50) oraz prasę do kubków BluePressLine Mug (AGAWA.PL oferuje także prasy w innych rozmiarach). Wykorzystywano także ploter tnąco-kreślący Silhouette Cameo i ploter tnący Puma III.

W związku z tak dużym zainteresowaniem, szkolenia z technik wykonywania nadruków na różnych podłożach będą kontynuowane w wersji wyjazdowej także w 2014 roku.


magazyn "Świat DRUKU", 12/2013