Na zimno, bez prasy transferowej

cool-flex.jpg

Dystrybutor AGAWA.PL z Tomaszowa Mazowieckiego wprowadził do swojej oferty całkowitą nowość - samoprzylepną folię Cool Flex. Poliuretanowa folia wykorzystywana jest do nadruku na materiałach poliestrowych, jak sportowe torby, czapki, parasole lub kurtki przeciwdeszczowe. Cool Flex to jak twierdzi dystrybutor pierwsza folia na rynku, która transferuje na zimno, bez użycia prasy. Może być wykorzystywana zarówno przez wielkie agencje specjalizujące się w wykonywaniu nadruków różnymi technologiami, jak również prywatne osoby.

Cool Flex posiada bardzo mocną warstwę klejącą, dzięki której motyw graficzny łączy się z tkaniną właśnie bez użycia temperatury. Jej aplikacja nie jest trudna. Wystarczy wyciąć ploterem tnącym żądaną grafikę prawoczytelnie używając np. standardowego noża do folii flex (45 stopni). Następnie na wyciętą grafikę nakleić folię transportową, oderwać papier podkładowy z folii Cool Flex i nakleić ją na wybrany podkład.

Na zakończenie docisnąć folię do tkaniny np. za pomocą plastikowej rakli, zdjąć folię transportową i usunąć wszystkie niepotrzebne elementy. Do tego przydatne mogą okazać się dodatkowe akcesoria ułatwiające wybieranie folii – wybieraki, nożyki do przecinania. Najwyższe właściwości adhezyjne Cool Flex uzyskuje po 2-7 dniach. Samoprzylepna folia dostępna jest w różnych kolorach: białym, czerwonym, żółtym i czarnym.Więcej w magazynie "T&P", nr 3/ 2012 str. 10