Jubileusz 15-lecia AGAWA.PL

15latagawa.jpg

AGAWA.PL została założona dokładnie 15 lat temu w niewielkim mieście, w środkowej części kraju – Tomaszowie Mazowieckim. Początkowo firmę tworzyły tylko 3 oso by, po 15 latach zespół AGAWA.PL składa się z 60 pracowników. W całej swojej karierze firma 2 razy zmieniała siedzibę, by na stałe osiąść przy ulicy Milenijnej 38/40.
Firma od samego początku rozwija siê bardzo prężnie,stale podąża za innowacjami w branży, poszerzając ofertę o coraz to nowe produkty i technologię. Założyciele firmy wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie wprowadzają szereg rozwiązañ wychodząc naprzeciw stale rosnącym wymaganiom klienta.
W AGAWA.PL początkwo można było kupić kartridże atramentowe oraz folie i papiery do druku atramentowego. W miarę obserwacji sytuacji i tendencji jakie panowały na rynku, oferta firmy poszerzała się o nowe kategorie produktów. Obecnie firma sprzedaje ponad 160 000 różnych produktów: począwszy od zamienników do drukarek i surowców do regeneracji kartridży, materiałów i urządzeñdo nadruków, odzieży BHP, poprzez mapy ścienne, maty podłogowe, akcesoria do dekoracji tortów, specjalistyczne lustra bezpieczne, aż po urządzenia biurowe i artykuły do wizualnej prezentacji.
Wraz z początkiem 2004 roku zespół AGAWA.PL, podpatrując rynek zachodni zdecydowali się wprowadzić do oferty media do drukowania na tkaninach. Nawiązał trwającą do dziś współpracę z niemieckim producentem papierów do druku laserowego marki FOREVER. Od tego czasu rozwój termotransferu w AGAWA.PL nabrał rozpędu.
W 2005 roku firma rozpoczęła szkolenia z technik wykonywania nadruków oferując je swoim klientom. Stała sie pionierem w branży nadruków termotransferowych, od których do dziś uczą się najlepsi. Równocześnie prócz papierów do druku laserowego w ofercie AGAWA.PL pojawiły się prasy termotransferowe, a chwilę później gadżety do nadruków (kubki, smycze, podkładki pod mysz, puzzle). Powstał także portal wiedzy technicznej poświęcony nadrukom: TERMOTRANSFER.PL, gdzie AGAWA.PL zamieszcza filmy instruktażowe, informacje o nowościach produktowych czy praktyczne porady dotyczące aplikacji nadruków na koszulki czy kubki.
Kolejnym krokiem zmierzającym do realizowania w pełni potrzeb klientów było wprowadzenie do oferty folii flex i flock, ploterów do cięcia folii oraz systemów stałego zasilania atramentem CISS.
AGAWA.PL – jako lider w branży wystawia się corocznie na największych targach w branży - Targach RemaDays, zdobywając nowych zwolenników i przyjaciół firmy. Dodatkowo oprócz szeregu szkoleń jakie od 10 lat firma prowadzi w siedzibie AGAWA.PL w 2013 roku przeprowadziła cykl wyjazdów na terenie Polski. Oprócz termotransferu, od którego zaczynaliśmy, szkolimy tak że z sublimacji, oferujemy materiały i gadżety do nadruków za pomocą tuszów sublimacyjnych. W związku z możliwościami jakie oferuje, AGAWA.PL stale wspiera klientów rozpoczynających działalność gospodarczą lub pragnących rozszerzyć bieżącą ofertę o nadruki pomagając w otrzymaniu dofinansowania. AGAWA.PL to my tworzymy jakość.magazyn "Raport Branżowy" nr 3/4/2014 (157), str. 41