Do ciemnych tkanin, bez potrzeby wycinania

art97.jpgProducent papierów transferowych Forever opracował innowacyjną technikę nanoszenia nadruków na ciemne i kolorowe koszulki! Konwencjonalne nośniki do transferu na ciemne i kolorowe koszulki występują w postaci białej folii lub papieru, a wykonywane na nich nadruki należy wyciąć na ploterze tnącym lub za pomocą nożyczek, by przetransferować tylko żądaną grafikę. W przeciwnym razie na naszej koszulce pozostanie dookoła białe tło.

Technika Laser Dark No Cut to dwa papiery, z których jeden to papier do zadruku, a drugi to papier bazowy. Po zadrukowaniu odpowiedniego papieru zgrzewamy go z papierem bazowym na prasie transferowej. Po rozdzieleniu nośników transfer jest gotowy do wykonania. Podczas aplikacji na tkaninę przenoszony jest wyłącznie toner, niezadrukowane miejsca pozostają puste, bez wypełnienia, podobnie jak w przypadku papieru ImageClip.

Laser Dark No Cut przeznaczony jest do zadruku w kolorowych drukarkach laserowych lub kopiarkach wyposażonych w konwencjonalne tonery. Wykorzystywany do nadruków tkaninach bawełnianych, poliestrowych i innych. Rekomendowany do przenoszenia grafiki wektorowej o intensywnych, "mocnych" kolorach. Kolor biały nie jest możliwy do uzyskania.

Nadruk wykonany za pomocą papieru No Cut jest półbłyszczący. Zalecana temperatura prania to 40 °C z zastosowaniem łagodnych detergentów. Papier Laser Dark No Cut umożliwia szybkie wykonanie transferu bez konieczności wycinania grafiki, a tym samym użycia plotera tnącego. Nie może być w pełni zamiennie wykorzystywany jak konwencjonalny nośnik do ciemnych tkanin, ale w specyficznych przypadkach jest niezastąpiony.

magazyn "T&P", nr 1 / 2013 str. 13